Ismerkedés a mellékvese fontosságával

Ez ismételten egy tájékoztató írás és nem orvostudományi. Az emberi hormonrendszer és energetikai működés megértéséhez a nyugati orvostudomány, a hagyományos kínai orvoslás és a spirituális nézőpont eltérő szempontjai egyaránt fontos tanulságokat nyújtanak.
A mellékvese kéregállománya szteroidhormonokat (legismertebb a kortizol - stresszhormon), amelyek az anyagcserét, a vérnyomást és a stresszválaszt befolyásolják. A mellékvese velőállományában adrenalint és noradrenalint képez, amelyek a vészhelyzeti reakciókért felelősek. A mellékvesék működését az agyalapi mirigy szabályozza.
A HKO nem használja a hormon fogalmát és a Vese egy egységként jelenik meg, amely magában foglalja a fizikai veséket és az életenergiát (Qi). A Vese tárolja az ősesszenciát, vagy "Jing"-et, amely az élet kezdeti energiakészlete, a szüleinktől a fogantatás pillanatában kapott, öröklött energia: ez a Jing szabályozza a növekedést, a fejlődést és a reprodukciót, a csontjaink állapota, hallásunk, életerőn vitalitásunk. Nem csak a mellékvese, hanem az összes hormonunk termelése szempontjából fontos a Vese energiája.
Spirituális szempontból a mellékvese a gyökér csakrához tartozó mirigyünk. A gyökér csakra köt össze bennünket a fizikai világgal. A földi élet igenlése, az anyagi biztonság megteremtése a feladata. Blokkoltsága esetén gyenge fizikai és szellemi ellenálló képesség lehet, bizonytalanság, ideges, ingerlékeny alakulhat ki.
A mellékvesének a pajzsmiriggyel és a hasnyálmiriggyel is szorosnak mondható a kapcsolata.
A tartós stressz fokozza kortizol termelést, amely pajzsmirigy alulműködéshez vezethet. A kortizol rendszeres túlműködése csökkenti a sejtek T3 hormon (pajzsmirigy) -érzékenységét A mellékvese-kimerültség (nem hivatalos diagnózis, de gyakran említett állapot) fáradtságot, hidegérzetet és hízást okozhat – ezek pajzsmirigyproblémákhoz hasonló tünetek.
Spirituálisan a ki nem mondott szavak belső feszültséget okoznak és fordítva a bizonytalanságból, félelemből ki nem mondott szavak a torok (pajzsmirigy) és gyökér csakrák egymásra oda-vissza hatásban egyre gyengülnek
A mellékvese kortizolt, adrenalint és noradrenalint termel – ezek emelik a vércukorszintet, hogy a szervezet stresszhelyzetben gyorsan energiához jusson ("üss vagy fuss" válasz). A hasnyálmirigy inzulint (vércukorszint-csökkentő) és glukagont (emelő hatású) termel – ezek finomhangolják a vércukrot a szervezet igényei szerint. A tartósan magas stresszhormon szint miatt tartósan magas vércukorszint a hasnyálmirigy inzulin termelését kimerítheti, ami 2-es típusú cukorbetegséghez vezethet. Továbbá a tartósan emelkedett kortizolszint csökkenti a sejtek az inzulinérzékenységet, vagyis a sejtek kevésbé reagálnak az inzulinra. Ez inzulinrezisztenciát, hízást, cukorproblémákat okozhat még akkor is, ha az inzulinszint normális. A mellékvese-kimerülés szintén vezethet instabil vércukorszinthez.
Ha a gyökér és napfonat (hasnyálmirigy) csakrák szempontjából vizsgálva a bizonytalan, életet sivárnak érző ember, nem fogja más emberek társaságát keresni, kedvtelen, letört. Mindkét csakra aktivitást képvisel, de blokkoltság esetén hiánya rögtön észrevehető.
És ez még nem minden. A következő írásban is ezt az összetett kapcsolati hálót igyekszem tovább bontani.
Addig is gyakoroljunk olyan dolgokat, amely csökkenti a stresszt! Ha neked még nincs ilyen, nálam is tanulhatsz néhányat!
Várlak szeretettel mozgásra vagy kezelésre!
Jó egészséget kívánok!
(A kép forrása az internet.)