Blog

Blog

Az előző, a harmadik szem nyitásáról szóló kérdésben adott válaszomban írtam, hogy én semennyire sem értek egyet azzal, ha valaki a harmadik szem nyitását erőlteti. Helyette a növeljük rezgés- és energiaszintünket, amelynek természetes következménye, hogy képességeink elkezdenek kinyílni, kibontakozni.

Amikor eldöntöttem, hogy erről írok, azt gondoltam, hogy ez egy kis rövid, egyszerű téma lesz, majd ahogy elkezdetem összegyűjteni ismereteimet a témáról, felismertem, milyen gazdag téma ez. Annyira, hogy ketté is kell osztanom. Ebben az írásban csak a csecsemőmiriggyel foglalkozom, a következőben pedig szerteágazó kapcsolataival.

Gyakran kapok erre vonatkozó kérdést és mivel a tegnapi írásommal is szoros összefüggésben van, fontosnak érzem most írásban is megfogalmazni. Fontosnak tartom, mert ebben a témában sokszor lehet félrevezetéssel találkozni, - hogy ez kapzsiságból vagy tudatlanságból fakad, azt nem nekem kell megítélni, - ami a témában még tapasztalatlan, jóhiszemű...

Az agyalapi mirigy (hipofízis) a nyugati orvoslás szerint a hormonháztartásunk (endokrin rendszer) nagyon fontos szereplője. Az általa termelt hormonokkal irányítja az endokrin rendszerünket (növekedést, anyagcserét, reprodukciót, stresszválaszt stb.), és hozzá tartozik az oxitocin és az ADH hormonok is.

A pajzsmirigy és a hasnyálmirigy két kulcsfontosságú mirigy az endokrin rendszerben, amelyek szerepet játszanak az anyagcsere, energia-háztartás, hormonális és érzelmi egyensúly szabályozásában. Ezek működését nemcsak testi, hanem mentális és érzelmi tényezők is befolyásolják.

A csikung és do-in gyakorlásainkat a helyes testtartás és a légzés beállításával kezdjük. Ezen alkalmak során sokszor beszélek is ennek a fontosságáról.

Ez most egy visszatekintés az elmúlt három, mozgalmas, izgalmas hetemre. Szoktam én is mondani, hogy fejlődés komfortzónán kívül történik. A tavalyi évre is megvolt ez a workshopokkal, idénre pedig tábort szervezek.

A kínai napnaptár február 4-ével kezdi az évet és ez a tavasz kezdőpontja is, majd 3 havonta lépünk egy évszakot. Minden évszak rendelkezik a saját elemminőségével. Az évszak első hónapja kapja az elem jang minőségét, a második hónap az elem jin minőségét, a harmadik pedig már az átmenetet képviseli. Az átmenet az évszakok között az a föld elem...