Blog

Blog

Ez az írás – ahogyan a korábbi részek is a hormonrendszerrel kapcsolatban – egy átfogó, ismeretterjesztő összefoglaló. Ezúttal testünk legalul elhelyezkedő belső elválasztású mirigyeit vizsgáljuk meg: azokat, amelyek nőknél és férfiaknál eltérőek – vagyis a petefészkeket és a heréket.

Ez ismételten egy tájékoztató írás és nem orvostudományi. Az emberi hormonrendszer és energetikai működés megértéséhez a nyugati orvostudomány, a hagyományos kínai orvoslás (HKO) és a spirituális nézőpont eltérő szempontjai egyaránt fontos tanulságokat nyújtanak.

A shiatsu kezelések alkalmával, akkor is ha nem ezzel keresnek fel, gyakran tapasztalom a vendégeimen, hogy a válluk nem megfelelően mozog. Az utóbbi időszakban pedig hárman is vállproblémával kerestek fel. Aktualitása miatt, most röviden leírom ezeket. Egyik esetben sem volt olyan fizikai elváltozás (szakadás, kiugrott ízület, gerinc felső...

A csecsemőmirigy (latinul: thymus) a szegycsont mögött, a szív felett található, két lebenyből álló szerv. Már magzati korban kialakul, születés után intenzíven működik. A legnagyobb méretét gyermekkorban éri el, majd a pubertás után fokozatosan zsírra cserélődik, "elsorvad" (involúció), de funkcionális maradványai felnőttkorban is megőrződnek, bár...

Az előző, a harmadik szem nyitásáról szóló kérdésben adott válaszomban írtam, hogy én semennyire sem értek egyet azzal, ha valaki a harmadik szem nyitását erőlteti. Helyette a növeljük rezgés- és energiaszintünket, amelynek természetes következménye, hogy képességeink elkezdenek kinyílni, kibontakozni.

Amikor eldöntöttem, hogy erről írok, azt gondoltam, hogy ez egy kis rövid, egyszerű téma lesz, majd ahogy elkezdetem összegyűjteni ismereteimet a témáról, felismertem, milyen gazdag téma ez. Annyira, hogy ketté is kell osztanom. Ebben az írásban csak a csecsemőmiriggyel foglalkozom, a következőben pedig szerteágazó kapcsolataival.

Gyakran kapok erre vonatkozó kérdést és mivel a tegnapi írásommal is szoros összefüggésben van, fontosnak érzem most írásban is megfogalmazni. Fontosnak tartom, mert ebben a témában sokszor lehet félrevezetéssel találkozni, - hogy ez kapzsiságból vagy tudatlanságból fakad, azt nem nekem kell megítélni, - ami a témában még tapasztalatlan, jóhiszemű...

Az agyalapi mirigy (hipofízis) a nyugati orvoslás szerint a hormonháztartásunk (endokrin rendszer) nagyon fontos szereplője. Az általa termelt hormonokkal irányítja az endokrin rendszerünket (növekedést, anyagcserét, reprodukciót, stresszválaszt stb.), és hozzá tartozik az oxitocin és az ADH hormonok is.